Aranyköpések 3. rész – Tréner Úr klasszikusai
Csókolom, Sziasztok és az Uraknak egy pacsi.
Amióta jegyzem ezt a blogot, két bejegyzés is született „Aranyköpések” címmel (Aranyköpések 1. és Aranyköpések 2.). Ideje volt a sok személyes és szakmailag terhelt írás (Ezt teheted fejfájás, derékfájás ellen, Rectus diastasis vagyis a szétnyílt hasizom) után egy újabb könnyednek megérkeznie. Egy „Z-hű” vendégem jóvoltából archiválásra kerültek azok a nyelvi fordulatok, amik igazán „norbissá” teszik a foglalkozásokat, és próbálják a közös gyakorlás feszes ívét lágyítani. Nézzünk most ebből egy csokorra valót!
No.7. Amikor az ügyfél épp benne van a feladatban, szerinte kihozta magából a maximumot, a tréner úr szerint meg nem…
Oktatás-módszertanilag bizonyosan lehetne máshogy is csinálni… Ellenben az átlagos gyakorló töredékét hozza ki egy-egy módszer áldásos hatásából – és töredékét abból, amire Ő valójában képes. Ilyenkor jövök én, kedvesen motiválni. 😉
- „Szólj kérlek, ha elkezdted!”
- „Most, hogy felvettük az ideális kiindulóhelyzetet, lassan kezdhetünk dolgozni.” – Amikor már a kezdőpozíció is elég lenne, még dobok rá egy lapáttal…
- „Szerinted én így csinálnám?” – a cinizmusnak nincs határa.
- „A valódi bal láb emel.”
- „Lehet máshol ennyi is elég, de itt nem.”
- „A középszerűség keserű kenyerét eszed, ha így csinálod.”
- „A középszerűség és a nagyszerűség között csak egy döntés van.”
- „Nyújtózol még, még, még azt mondtam még!!!”
- „Szerintem van még benne.”
- „Hadd lássam a törekvő nőt!”
- „Ez még mindig nagyon kevés.”
- „Ez a hatos kórterem?”
- „Ki a legügyesebb panda?” (Itt jegyzem meg, hogy volt, aki azért nem tudott maradni velünk, mert azt mondta, hogy Őt senki ne hívja pandának, vagy paszulynak vagy… Sajnos van, aki felnőtté válva elfelejti, hogy mennyire fontos a játékosság).
- „Szép ez, annak, aki szereti az ilyesmit…”
- „Húgom…, ez szerinted hasonlít arra, amit én kértem?!?”
- „Gyalázatos állapotban vagy.”
- „Hazudozol, mint egy öregasszony.”
No. 8. Vegyes vágott:
- „Mindenki mást csinál” – amikor egy kiadott instrukció a valóságban eltérő eredményeket hoz, s egyik sem hasonlít az eredeti instrukcióhoz. Ez semmiképp nem a tréner úr hibája. ????
- Persze az elismerés is fontos, ha jogos: „Szép vagy, mint egy szakmunkástanuló” – a Csinibaba c. filmből kölcsönzött gondolat után szabadon.
No. 9. Nem egyszer általános jótanácsokkal is ellátom a klienst:
- „Stúdiót, azt sose nyissatok.”
- „Ha könnyű volna, mindenki ezt csinálná” – amikor egy feladat túl nehéznek tűnik, akkor Pavel Tsatouilne klasszikusával bátorítom a gyakorlót.
- „Csak lazán, f@szán.”
- „Ne hagyd magad a sz@rnak megenni” – nagymamám általános életvezetési tanácsa.
- „Ami jó a tyúknak, szolgálja a kakast is” – Tóth Lívia egykori oktatóm klasszikusa nem csak intim tréningeken használt klasszikusom lett.
No. 10. A nyugdíjasok mindig kiemelt figyelmet kapnak:
- „A régebb óta fiataloknak mondom…” – fontosnak tartom a játékosságot itt is.
- „Abba még raktak anyagot” – határozottan hiszem, hogy most minél idősebb valaki, annál jobb alapjai vannak és ezáltal sokkal gyorsabban ér célt, mint egy fiatalabb fitness matador.
No. 11. Talán a legszebb kifejezések, amiben minden vendégem egyetért:
- „Ééééééés összeomlunk.”
- „Nyújtózzunk egy nagyot, hogy csak jó érzés maradjon, és kedves egyészségetekre” – az ikonikus óra végi elköszönés, ami 10 év alatt igen sokat változott, de végül ebben a formájában állandósult.
No. 12. A nyomdafestéken túl
Lenne még egy remek mondatom, ellenben ennyit bírt el a blog kerete. De örömmel veszem a helyes megfejtéseket. Kik azok, akik igen sokrétűen a Maslow-féle szükséglet hierarchia legalsó szintjén elégülnek ki? Remélem minél többen megírjátok a helyes megfejtést. ????
Innen folytatjuk.
Vélemény, hozzászólás?